flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Нерестова заборона!

22 травня 2019, 11:44

Згідно Наказу Держрибагенства у Хмельницькій області від 20.03.2019 року № 24-од в Хмельницькій області встановлена весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів в період:

- в усіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня включно

-y всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня включно

В період нерестової заборони дозволено любительський лов риби на одну снасть з одним гачком в спеціально відведеному місці (інформацію про місця лову риби в період нерестової заборони можна знайти на сайті Держрибагенства).

Вилов риби в нерестовий період тягне за собою відповідальність: адміністративну ч.3 ст. 85 КУпАП порушення правил рибальства штраф від 34 до 170 грн;

кримінальну відповідальність передбачену ст.249 ККУ -- незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, -

карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн) або обмеженням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, -

караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн до 6800 грн) або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Під незаконним заняттям рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом (ст. 249 КК треба розуміти таке вилучення водних живих ресурсів із природного середовища, яке здійснюється з порушенням чинного законодавства, що регулює порядок і умови промислового, любительського, спортивного рибальства, іншого використання водних живих ресурсів. Зокрема, незаконним є промисел, який здійснюється всупереч існуючим правилам: без належного на те дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, із застосуванням заборонених знарядь лову, з перевищенням установлених лімітів чи норм вилову.

Під способом масового знищення риби, (частини 2 та 249 КК треба розуміти такі дії, які здатні спричинити чи спричинили загибель великої кількості представників дикої фауни, знищення популяції або певного виду тваринного світу в тій чи іншій місцевості чи водоймі (застосування отруйних або вибухових речовин, газу, диму, електроструму, автоматичної зброї, спрямування стада тварин на болото, тралення риби за допомогою заборонених прийомів тощо).

При вирішенні питання про те, чи здійснювалося незаконне рибальство способом масового знищення, слід ретельно досліджувати характерні властивості застосованих знарядь, зокрема їхню руйнівну силу, характер взаємодії з оточуючим середовищем, обсяги шкідливого впливу на довкілля тощо.

 

 

 

ТАКСИ

для обчислення розміру відшкодування шкоди, за 1 одиницю незаконно здобутої риби.

 

Риби

Форель

340

Амур білий

255

Верховодка (уклія)

17

В'юн

17

Карась сріблястий

17

Краснопірка

68

Лин

119

Лящ

170

Підуст звичайний

34

Плоскирка

34

Рибець звичайний

255

Сазан

306

Синець

85

Тарань (плітка)

85

Товстолоб

255

Чехоня

136

В'язь

136

Сом

425

Судак звичайний

510

Йорж звичайний

17

Окунь

17

Щука

340

Інша риба (крім видів, занесених до Червоної книги України)

17

 

НЕ порушуйте Правил рибальства!