flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Винуватець ДТП сплатить страховій компанії понад 30 тис грн відшкодування: його цивільно-правова відповідальність була не застрахована

30 вересня 2020, 12:17

Ізяславський районний суд задовольнив позов страхової компанії про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди: стягнув на її користь з винуватця ДТП страхове відшкодування в розмірі 30 173 гривні.

Як встановив суд, 6 червня 2018 року між страховою компанією та водієм автомобіля "Renault LODGY" було укладено Договір добровільного страхування на транспорті. Згідно з ним, СК взяла на себе обов`язок в разі настання події, яка є страховим випадком, здійснити виплату страхового відшкодування.

3 червня 2019 року у Ізяславі сталась автоаварія за участю їхнього клієнта та автомобіля "ВАЗ-2106". Водія останнього Ізяславський районний суд визнав винним у скоєнні ДТП.

Власник пошкодженого під час дорожньо-транспортної пригоди "Renault LODGY" звернувся до страхової компанії з заявою про настання страхового випадку. Відтак страховики виплатили страхове відшкодування в розмірі 30 173 грн.

Суд зауважує: статтею 993 Цивільного кодексу України передбачено, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.

«Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідач, цивільно-правова відповідальність якого не була застрахована, будучи винуватцем у даній ДТП, зобов`язаний компенсувати позивачу понесені останнім кошти на страхове відшкодування. Тому позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню», – констатує суд.

Довідково: Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно з ч. 2 ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об`єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Пресслужба Ізяславського районного суду